ďťż

Co myślicie o joomla?

       

Podstrony


telcocafe

Jestem młodym informatykiem - II klasa LP. Z webmasteringiem mam już troszeczkę do czynienia. Wpadłem na pomysł, by założyć informatyczny portal internetowy, który z czasem można by rozwinąć. Taki bardziej profesjonalny niż większość (forum, z czasem sklep internetowy itp.).
Po przemyśleniu uznałem, że można by go oprzeć o system cms taki jak joomla. Co wy o tym myślicie? Proszę o komentarze i ciekawe pomysły, ewentualnie chęć współpracy.
Dzięki. WNHacker ;)
Użytkownik WNHacker edytował ten post 08 styczeń 2007, 17:10


Oj trudno będzie ci się przebić.
Jednak żeby cię nie zniechęcać to powiem ja ci, że jest to wykonalne, a najlepszym CMS'em będzie tutaj PHP-Fusion przynajmniej moim zdaniem Łatwy w konfiguracji i przerobieniu. Po prostu miodzio ;)
Jeśli ma być coś z tego portalu to proponuję ci żebyś wciągnął w to kolegów ze szkoły.
Jeśli nie potrafią obiecaj że się nauczą a jak zrobisz już coś ze stronką to podbij do dyrektora/ki i powiedz że chcesz żeby zorganizowali dodatkowe zajęci i bla bla bla. Jeśli ci się uda powyższe to możesz liczyć na sukces :)
Użytkownik orglee edytował ten post 08 styczeń 2007, 17:19
moze przestaw sie na phpNuke - troche latwiej skonfigurowac i przystosowac pod siebie zaly wyglad graficzny strony
a joomla eee... za bardzo pospolity mi sie wydaje - za duzo tego na necie.

wypolpraca mhmm.... portal internetowy, informatyczny - ale co bys rozwijal (bo informatyka to dosc rozlegly temat)

@up - albo PHP-Fusion :D chyc tez pospolity (ale mniej)
@@down - właśnie to zrobili :D
Użytkownik DanBK edytował ten post 08 styczeń 2007, 17:53
Tak jak Orglee polece Ci PHP-FUSION.
Był czas w którym testowałem działanie wszystkich CMS'ów ( poza płatnymi ),
i najlepszym okazał się PHP-FUZION.

Polecam go głównie za bardzo szybkie działanie.
Użytkownik fenekpl edytował ten post 08 styczeń 2007, 17:26


A może nasi specjaliści z Eksperta by coś podpowiedzieli? ;)

Według mnie poważne serwisy są budowane nie na cms-ach tylko na autorskich skryptach. Jest to bardzo trudne. Ewentualnie możesz skorzystać z frameworka.

joomla i mambo to dla mnie zbyt infantylne - głupkowate CMSy; pod sztandarem prostej obsługi sztywno ustawiają funkcjonalność i cały układ strony. Ogłupiony totalnie i mało funkcjonalny system menu, system zarządzania treścią (artykuły/news) to tragedia dostępności.

php-nuke, postnuke, md-pro - jak na razie to przedstawiciele CMSów sprzed 5-10 lat. Mogą mieć dobrą funkcjonalność ale są albo zbyt "sztywne" albo po prosty stare i mało wydajne.

php-fusion - prosty w obsłudze, sporo dodatków itp. Sztywny układ strony i uproszczona funkcjonalność.

wordpress - zaprzeczenie joomla/mambo, dobre zarządzanie treścią, prosta obsługa, dużo dodatków i łatwo o profesjonalny i dopasowany wygląd.
Użytkownik Riklaunim edytował ten post 08 styczeń 2007, 18:41
Wordpress to blog o ile się nie mylę...


Sztywny układ strony i uproszczona funkcjonalność.
A który CMS jest inny ? :/


Wordpress to blog o ile się nie mylę...
A który CMS jest inny ? :/

Zdaje się że właśnie wordpress.
Słyszałem o nim wcześniej ale jakoś nie sprawdziłem teraz przejrzałem na szybko jego strukture katalogów i kilka plików php.
Mówiąc szczerze to polecam jednak wordpress. Jest zdecydowanie lepszy od PHP-Fusion, chociaż co do wydajności to wydaje mi się ( Riklaunim rozwiej me wątpliwości proszę ) że PHP-Fusion szybciej generuje strony.
Zerknijcie chociażby na plik header.php z katalogu classic wordpress'a.
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"> <head profile="http://gmpg.org/xfn/11"> <meta http-equiv="Content-Type" content="<?php bloginfo('html_type'); ?>; charset=<?php bloginfo('charset'); ?>" /> <title><?php bloginfo('name'); ?><?php wp_title(); ?></title> <meta name="generator" content="WordPress <?php bloginfo('version'); ?>" /> <!-- leave this for stats please --> <style type="text/css" media="screen"> @import url( <?php bloginfo('stylesheet_url'); ?> ); </style> <link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="RSS 2.0" href="<?php bloginfo('rss2_url'); ?>" /> <link rel="alternate" type="text/xml" title="RSS .92" href="<?php bloginfo('rss_url'); ?>" /> <link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="Atom 0.3" href="<?php bloginfo('atom_url'); ?>" /> <link rel="pingback" href="<?php bloginfo('pingback_url'); ?>" /> <?php wp_get_archives('type=monthly&format=link'); ?> <?php //comments_popup_script(); // off by default ?> <?php wp_head(); ?> </head> <body> <div id="rap"> <h1 id="header"><a href="<?php bloginfo('url'); ?>/"><?php bloginfo('name'); ?></a></h1> <div id="content"> <!-- end header -->
We Fusion kod php jest przemieszany na chama z HTML-em.
Mogę się mylić, ale wydaje mi się że o wiele łatwiej jest edytować wordpress'a.

Przerzuciłbym się na wordpress'a, ale trochę mnie przeraża to że musiałbym specjalnie przerabiać w połowie roboty skórkę do niego.

Jeśli możecie to podajcie jakieś stronki ze skórkami do joomli, albo do tych waszych cmsów. Bo portal powinien mieć super wygląd nie?

http://themes.wordpress.net/
http://wordpress.org/download/

http://mods.php-fusion.pl/index.php

PHP-Fusion jest sztywny bo połowa wyglądu (tabele) siedzą gdzieś w kodzie PHP CMSa, Joomla/Mambo ma słaby system szablonów określający wygląd ogółu - nie ma czegoś takiego jak szablonowanie poszczególnych komórek treści ani też moduły same siebie raczej nie szablonują (wygląd niektórych mini-for dla Mambo). Jak dla mnie z "CMS"ów PHP najlepsze obecnie to Wordpress i Drupal, drugie miejsce dla PHP-Fusion i ew. Postnuke.

Jeżeli planujesz serwis który z czasem ma być rozbudowany... to tylko i wyłącznie postaw go na Drupalu.
Mnogość opcji, wiele szablonów, elastyczność oraz bezpieczeństwo gwarantują Ci podstawe dla dobrego serwisu.

... dodatkowo masz mnóstwo rozszerzeń dla systemu.

Dobrze przemyślę wasze uwagi. A czego byście oczekiwali od takiego portalu? Co byście tam umieścili? ;)

jeżeli nie masz wiedzy i czasu to sobie odpuść. Nikt za ciebie strony nie zrobi ani realnie nie pomoże a stronek tego typu jest pełno. Co możesz zrobić to wejść np. w Wordpressa czy Drupala, poświęcić się tylko danemu skryptowi i tworzyć wsparcie polskie dla niego (popatrz jakie polskie strony już są! czy żyją i czy jest sens drugiej strony...)

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • nvm.keep.pl

  • Sitedesign by AltusUmbrae.